Головна » Статті » Проекти та програми

Проекти 2007 р.

Програма/проект 2007 рік: «Створюємо світ без барєрів» 

Метою проекту є: дати необхідні знання нормативно – правової бази і навички практичного проведення аудиту універсальної доступності головним архітекторам районів Вінницької області,представникам ЗМІ , подолання бар`єрів для всіх людей з усіма їх особливостями і потребами й задоволення ними своїх громадянських прав.
Проект «Створюємо світ без бар`єрів» цілком базувався на досвіді впровадження попередніх довгострокових проектів та програм ГО «Гармонія», зокрема: «Адаптація міста до інвалідного візка", «Адаптація міського транспорту до потреб людей на візку», та є подальшим етапом розвитку в сфері розширення соціального сервісу для людей з обмеженими фізичними можливостями на візках не лише в обласному центрі, а й у районних центрах та селах Вінницької області, що цілком відповідає статутним завданням ГО «Гармонія» :

- сприяння забезпеченню осіб з обмеженими фізичними можливостями рівними можливостями у житті,праці,побуті, відпочинку у порівнянні з усіма членами суспільства
В рамках проекту «Створюємо світ без бар`єрів» було проведено семінари з безбар`єрності для головних архітекторів районів із залученням громадських експертів – людей з інвалідністю, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, ЗМІ Вінницької області.надання учасникам семінару методичних та інформаційних матеріалів з доступності : законодавча база , будівельні та архітектурні нормативи та стандарти України, світовий досвід.

Програма/проект 2007 рік: «Створення Community-центру для людей з ОФМ» 

ГО „Гармонія” створила реабілітаційний центр, у якому є місце для спілкування, облаштування спеціалізованої тренажерної зали зі спеціалізованою душовою кабінкою для молоді та дітей на візках, встановлення комп’ютерів для роботи в мережі Інтернет- створення повноцінного Community центру .
І все пристосовано до інвалідних візків згідно існуючих стандартів.

В результаті створення Community Центру надана можливість для людей безперешкодно у зручний час відвідувати тренажерну кімнату й підтримувати здоров’я, навчатись у комп’ютерному класі, спілкуватись, знаходити друзів, відкривати та реалізовувати свої здібності, жити наповнено та повноцінно. Крім того, виходячи з можливостей мережі Інтернет, використовувати умови щодо дистанційної освіти молоді на візках, працевлаштування та спілкування

Програма/проект 2007 рік: «Скарби Поділля» 

Цілком природним є те, що суспільно-активна молодь переймається питаннями національно-культурного відродження. Не обходить стороною ця проблематика і людей на інвалідних візках.Адже молода людина, яка перебуває в інформаційній та громадській ізоляції з більшою увагою ставиться до питань духовності та історії власного народу .

Через відсутність фізичних можливостей «власноніж» дістатися до витоків інформації про своє коріння ці люди втрачають природне право самоідентифікуватися.
Вивчення та оволодіння народними ремеслами є не лише освітнім елементом, а й перспективою здобуття професійних навичок, та й ,можливо, сприятиме відродженню справжніх з діда – прадіда скарбів Поділля - народних ремесел.

В процесі реалізації програми «Скарби Поділля» проведено 17 майстер-класів: писанкарство, художня вишивка, витинанки, лозоплетіння, вироби із соломки, малярство, гончарство( протягом 10 -15 серпня на базі дитячого санаторію ім. М. М. Коцюбинського, у вересні в Центрі реабілітації «Гармонія»), в тому числі творчі експедиції (с.Бубнівка, Гайсинського р-ну – гончарство, м.Могилів – Подільський – витинанки, драпанки) з найбільш традиційних на Поділлі видів ремесел .
Учасники проекту з м.Вінниці та районів області відвідали експозицію Вінницького обласного художнього музею (директор Безбах І.В.), державний заповідник «Буша».
Завершенням проекту є фотовиставка та виставка виробів слухачів майстер – класів.

Проект профінансовано Головним управлінням з питань внутрішньої політики, у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю ОДА.
За сприяння Вінницького обласного центру народної творчості майстри дали згоду працювати і в подальшому на базі міського Центру реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія».
До реалізації проекту долучились благодійники та меценати:ТОВ «Фокус»,ПП «Альянс - С», ТОВ АПК «АКВА», ФОП Башкатова В.І.

Всеукраїнський конкурс «Служба перевезення людей на візках» 

Категорія: Проекти та програми | Додав: Cюзi (19.04.2007)
Переглядів: 44 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Меню сайта
Категории
Ми знаходимось
Поділитись
Мова сайту:
Наші друзі:
Відповідальність починається з мене
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Статистика

Онлайн всього: 1
О, новачок 1
Гармонійців 0